Menu Zamknij

Wpadła plastikowa zawieszka toaletowa do muszli. Co zrobić?

Jeśli zawieszka toaletowa wpadła do muszli, zanim wezwiesz hydraulika możesz spróbować ją usunąć samodzielnie. Oto kilka sugerowanych kroków:

wyjmowanie zawieszki z instalacji kanalizacyjnej  za pomocą spirali z odpowiednią końcówką do cofania
  • Zakręć wodę: Przed podjęciem jakichkolwiek działań wyłącz dopływ wody do spłuczki, aby uniknąć przypadkowego spłukania zawieszki w dół rury.
  • Rękawice ochronne: Załóż rękawice ochronne, aby zapewnić higienę i ochronić ręce.
  • Jeśli zawieszka jest na tyle widoczna i dostępna, możesz spróbować ją delikatnie wyjąć za pomocą szczypiec. Upewnij się, że nie uszkadzasz porcelanowej powierzchni muszli toaletowej podczas próby wyjęcia zawieszki.
  • Wykorzystaj haki lub drut: Jeśli zawieszka jest niedostępna lub za daleko w rurze, możesz spróbować użyć haczyków lub giętego drutu, aby ją złapać i wyciągnąć. Wprowadź haczyk lub zagięty drut do muszli i delikatnie próbuj złapać zawieszkę.
  • Podciśnienie lub pompa próżniowa: Inną metodą może być użycie podciśnienia lub pompy próżniowej.

Jeżeli żadna z tych metod nie przynosi skutku lub jeśli nie czujesz się komfortowo z samodzielnym usuwaniem zawieszki, zalecam skontaktowanie się z hydraulikiem lub profesjonalną firmą usługową, która specjalizuje się w naprawie, czyszczeniu i przepychaniu rur. Mogą oni użyć specjalistycznego sprzętu, aby usunąć zawieszkę z rury kanalizacyjnej w bezpieczny i skuteczny sposób.