Menu Zamknij

Serwis, naprawa spłuczek ceramicznych i zestawów podtynkowych – Łódź.

 Naprawa spłuczek podtynkowych Łódź.Spłuczka nie jest skomplikowanym urządzeniem, ale jej naprawa może przysporzyć niedoświadczonej osobie sporo kłopotów. Diagnoza usterki, dobór odpowiednich części zamiennych (po wielu latach oryginalne mogą nie być już dostępne), wreszcie wymiana uszkodzonych podzespołów wymaga sporo umiejętności, oraz dokładności i cierpliwości. W szerokiej gamie moich usług mam oczywiście w ofercie naprawę spłuczek w zestawach podtynkowych, oraz bardziej tradycyjnych spłuczek dolno i górnopłuków, spłuczek ceramicznych w toaletach typu kompakt, wymianę automatów spłukujących.

Typowe objawy niesprawności spłuczki podtynkowej.

Nabieranie wody trwa długo lub woda nie jest nabierana.

Takie objawy świadczą najczęściej o uszkodzeniu zaworu napełniającego i konieczności wymiany tej części na nową. Do uszkodzenia zaworu dochodzi najczęściej przez drobinki zanieczyszczeń dostające się do jego wnętrza razem z wodą. Bardzo często awaria taka jest wynikiem wcześniejszego zakręcenia wody w pionie kanalizacyjnym. Po odkręceniu woda z impetem wlewa się do instalacji powodując jej drgania i urywanie drobinek rdzy.

Kolejnym powodem wolnego nabierania wody przez spłuczkę są niedrożne zawory odcinające zamontowane bezpośrednio przed spłuczką są one często wyposażone w sitko zabezpieczające mające na celu filtrować wodę, oraz zapchane rdzą wężyki doprowadzające. Następstwo starej skorodowanej instalacji, lub zanieczyszczeń w wodzie, np. piasku po awarii w sieci.

Spłuczka przepuszcza wodę do muszli ustępowej.

Częścią odpowiedzialną za taki stan rzeczy jest mechanizm spłukujący, lub elementy popychaczy z przyciskiem włącznie, jednak nader często jest winny opisywany wyżej zawór napełniający spłuczkę. Po napełnieniu spłuczki nie zamyka całkowicie dopływu wody, która przez najwyższy punkt dzwonu powoli przelewa się do muszli ustępowej.

W mechanizmie spłukującym uszkodzeniu ulega uszczelka. Przepuszcza wodę na skutek odkształcenia, lub pokrycia z biegiem lat kamieniem. Uszczelka ta jest umiejscowiona na samym dole w dzwonie spłukującym. Wymiana jej jest dość kłopotliwa i wymusza wyjęcie ze spłuczki wszystkich elementów w niej znajdujących. Do nieprawidłowości w pracy i przepuszczania wody może także dochodzić na skutek odkładania się osadów i kamienia na wszystkich innych elementach mechanizmu spłukującego, lub po prostu ich zużycia.

Czasem za przepuszczanie wody odpowiedzialna jest zła regulacja mechanizmu napełniającego, lub przycisków służących do spuszczania wody.

Obszar działalności i opinie klientów dostępne tutaj Serwis, naprawa spłuczek podtynkowych Łódź