Menu Zamknij

Ile kosztuje przepychanie rur?

Koszt robocizny jaki trzeba ponieść za mechaniczne udrożnienie rur kanalizacyjnych może zależeć od wielu czynników.

Zapchany odpływ z brodzika.

Wpływ na cenę ma rodzaj materiału z jakiego jest wykonana instalacja (pcv, żeliwo), na jakiej długości rur trzeba wykonać czyszczenie , średnicy rur, od tego czy jest to budynek wielorodzinny np. blok, czy domek jednorodzinny podłączony do szamba, lub oczyszczalni przydomowej.

Wpływ na cenę ma przede wszystkim to z jakim zatorem mamy do czynienia. Różne zatory wymagają czasem zupełnie innego nakładu pracy. W rurach kanalizacyjnych można spotkać rozmaite odpady, a mogą to być: fekalia, włosy, spinki do włosów, zawieszki toaletowe, ręczniki papierowe, pieluchy, szkło, piasek, żwirek dla kotów, odpady kuchenne, chusteczki nawilżane dla niemowląt, wrośnięte w rury kanalizacyjne korzenie, osady z tłuszczu, proszku do prania, wreszcie instalacja może być zarośnięta kamieniem i wiele wiele innych.

Rodzaj zatoru wymusza dobranie odpowiedniego sprzętu w celu jego skutecznego usunięcia. Wymaga to od hydraulika posiadania szerokiej gamy narzędzi, spiral elektrycznych różnej średnicy, wyposażonych w odpowiednie końcówki np. wiertła , maszyn wysokociśnieniowych z wężami z odpowiednimi dyszami płuczącymi.

Podstawowa cena za mechaniczne udrożnienie rur kształtuję się w granicach 200-400 zł.

W celu dokładniejszej wyceny zapraszam do kontaktu telefonicznego, po przekazaniu najważniejszych informacji hydraulik zapozna Państwa z przewidywaną kwotą za usługę czyszczenia rur, zaproponuje odpowiednią technologię i możliwy najszybszy termin usunięcia zatoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *